Fizjoterapia Kraków - Rehabilitacja po udarowa Kraków

Rehabilitacja po udarowa
Przejdź do treści
Proces fizjoterapii w leczeniu
Fizjoterapia to specjalistyczne obszar medycyny klinicznej, wykorzystujący działanie naturalnych i sztucznie utworzonych czynników fizycznych na organizm ludzki, w celu leczenia i zapobiegania. Jest to jeden z najstarszych metod leczniczych, w XXI wieku zawiera dużą ilość różnorodnych i bardzo skutecznych technik leczniczych.
Metod jest naprawdę bardzo wiele i wszystkie one mają pewne obszary zastosowania i ich stan. Należy pamiętać o tym, że jak każdy rodzaj fizjoterapii powinien być przepisywany wyłącznie przez specjalistę i dopiero po przejściu przez pacjenta szeregu badań.
Jest to konieczne, aby nie zaszkodzić pacjentowi i nie pogorszyć jego stanu zdrowia. Proces fizjoterapii w połączeniu z innymi metodami leczniczymi wraz z systematycznością przyczynia się do osiągnięcia najlepszych wyników leczenia, pozwalając zwalczyć ból i zapobiegania rozwojowi przykurczów.
Techniki fizjoterapeutyczne

Za pomocą prawidłowo dobranych technik fizjoterapeutycznych można poprawić krążenie, procesy metaboliczne w tkankach, podnieść ogólny i lokalny układ odpornościowy, przyspiesza gojenie się ran i złamań, przyczynić się do przywrócenia prawidłowych funkcji kontuzjowanych miejsc.  Efekty które przynosi leczenie są szybko widoczne i trwałe.

Fizjoterapia jest wskazana w okresie rehabilitacji pacjentów z chorobami układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno w przypadku wad wrodzonych, jak i nabytych takich jak udar mózgu czy przebyty zawał serca. Jest również skuteczna przy różnych chorobach zakaźnych, ginekologicznych u kobiet oraz urologicznych u mężczyzn. Najważniejsze jest jednak racjonalne i wyważone podejście do wyboru konkretnej metody, które powinny być konsultowane z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta m.in.:
  • Etap choroby
  • Wieku chorego,
  • Stan zdrowia fizycznego
  • Stan zdrowia psychicznego
  • Patologie choroby
  • Przebieg choroby
 
ZADZWOŃ
+48 12 647 65 78
ADRES
Centrum Rehabilitacji Po Udarowej
Rehabilitacja Kraków
ul.Generała Bolesława Roi 4a/4
30-606 Kraków
 +48 12 647 65 78
Wróć do spisu treści