Rehabilitacja Kraków - Rehabilitacja po udarowa Kraków

Rehabilitacja po udarowa
Przejdź do treści
Proces leczniczy z wykorzystaniem rehabilitacji po udarze ma na celu maksymalne całkowite wyeliminowanie skutków uszkodzenia mózgu, zapobieganie nawrotom i niepełnosprawności pacjenta oraz jego adaptację do normalnego życia. Jednocześnie zwraca się szczególną uwagę na walkę z niepełnosprawnością ruchową, dysfunkcją narządów wewnętrznych, zaburzeniami połykania, mową, aktywnością umysłową i pamięcią.
Sukces leczenia rehabilitacyjnego

Sukces leczenia rehabilitacyjnego zależy od terminowości rozpoczęcia działań rehabilitacyjnych i zintegrowanego podejścia, które obejmuje całą serię zabiegów fizjoterapeutycznych, masażu, specjalnej gimnastyki terapeutycznej oraz metod korekcji zaburzeń psychologicznych, poznawczych i komunikacyjnych.

Pacjenci mają przypisane ćwiczenia oddechowe i ogólne regenerujące, leczenie według pozycji, ruchy bierne i aktywne. Następnie, zgodnie z indywidualnym programem, wprowadzany jest aktywny tryb ruchowy i pod okiem rehabilitanta prowadzone są ćwiczenia. Polegające na specjalnie dobranej aktywności ruchowej.

Powrót do zdrowia

Aby przywrócić napięcie mięśniowe, poprawić trofizm tkanek i zapobiegać powstawaniu przykurczów stawów dotkniętych kończyn, stosujemy również odpowiednie formy terapii manualnej m.in. masaż.
W naszym centrum pacjent przezwycięży stres, stany depresyjne. W celu ogólnej poprawy funkcji ośrodkowego układu nerwowego, szeroko stosuje się techniki stymulacji, takie jak audiowizualna i przezczaszkowa stymulacja magnetyczna. Zasadniczo, aby osiągnąć najlepszy wynik, takie działania stosowane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Doświadczeni terapeuci

W naszym ośrodku pracują doświadczeni terapeuci "mowy", którzy zajmują się całkowitą utratą lub częściowym naruszeniem funkcji mowy. Pomaga to radzić sobie z
  • niekontrolowana, pozbawiona znaczenia mowa

  • zapominanie imion bliskich osób czy nazewnictwa przedmiotów gospodarstwa domowego

  • trudność powtarzania słów wymawianych przez inną osobę

  • niezrozumienie znaczenia najprostszych wyrażeń

W takich sytuacjach, oprócz ćwiczeń z logopedą, konieczne jest nauczenie pacjenta, jak rozwinąć prawidłowy oddech i przeprowadzać gimnastykę mięśni twarzy.

Jeśli jest to osoba w podeszłym wieku, u której wystąpił udar, w procesie leczenia ważne jest, aby pod ścisłą kontrolą kontrolować stan jego zdrowia, zwłaszcza przy zwiększaniu aktywności ruchowej. Odzyskiwanie sprawności po udarze mózgu jest głównym celem, który powinien być prowadzony wyłącznie przez odpowiednio wyszkolonego specjalistę.
ADRES
Centrum Rehabilitacji Po Udarowej
Rehabilitacja Kraków
ul.Generała Bolesława Roi 4a/4
30-606 Kraków
 +48 12 647 65 78
Wróć do spisu treści